Klima Bakım

Ana Sayfa / Klima
2020-06-01

Ankara Viessmann Klima Bakım

Ankara Klima Servisi, artık hayatımızın vazgeçilmez parçalarından olan klimaların servis hizmetini tüm Ankara geneline yaymıştır. Yaygın servis ağı ve garantili hizmetiyle Ankara’lıların klima servisi ihtiyacını karşılayan Ankara Klima Servisi‘ne 7/24 ulaşabilir, destek alabilirsiniz.

 
Hayatımıza konfor kazandıran, oldukça kullanışlı elektrikli ev eşyalarından birisi de klimalardır.
 
Klimalar eskiden tek tipte üretilen ve genellikle bu tek tip ile insanların ihtiyacını kısmen karşılayan cihazlardı. Ancak günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte klimalar farklı özellikte modeller ile insanların ihtiyaçlarını karşılıyor.
 
Klimalar tek odalı küçük evlerde, alışveriş merkezlerinde, okullarda, tiyatro ve sinemalarda, toplantı salonlarında ve akla gelebilecek daha pek çok alanda kullanılabilecek teknik özelliklerde üretiliyorlar.
 
Pek çok marka ve modelde klimalar insanların beğenisine sunuluyor. Klimaların esas görevi ortamı serinletmek olsa da bazı klimaların ısı yayma özellikleri de bulunuyor.
 
Bu anlamda hem ısınma hem de serinleme anlamında oldukça yardımcı oluyorlar. Ankara klima Servisi olarak detaylara girmek gerekirse; klimalar kullanılacak alana göre ikiye ayrılırlar.
 
Merkezi ve bireysel cihazlar olarak nitelendirilebilecek bu ayırım cihazın seçimini de kolaylaştırmaktadır. Büyük binaların iklimlendirilmesi için genellikle merkezi cihazlar tercih edilir.
 
Ofis, plaza, alışveriş merkezi, otel, hastane, spor salonu, sinema gibi yerlerde bu tip klimalar tercih edilir. Bireysel klimalar dediğimiz klima çeşitleri ise split tip klimalar, pencere tipi klimalar ve paket tip klimalar olarak kendi arasında üçe ayrılır.
 
Split tip klimalar daha fazla enerji tasarrufu sağladığı ve daha ekonomik olduğu için sıklıkla tercih edilirler. Split klimalar bir dış üniteye sahipken birkaç iç üniteye sahip olabiliyorlar. Kullanım ihtiyacına göre bu klimaları kaset tipi, kanal-gizli tavan tipi, yer-tavan tipi, salon tipi ve duvar tipi klima olarak kendi aralarında çeşitlendirebiliriz.
 
Ankara Klima Servisi olarak belirtelim; paket tip klimalar düşey-yatay tip paket klimalar ve çatı tipi paket klimalar şeklinde iki modelde incelenebilir. Çatı tipi paket klimalar kafeterya, sinema, tiyatro, restoran gibi yoğun popülasyonun olduğu yerlerde tercih edilir.
 
Pencere tipi klimalar ise ilk çıkan klima türüdür. Pencere ya da dış duvara monte edilir ve tek bir kutu şeklinde yer alır. Cihazın bir kısmı içeride yer alırken bir kısmı dışarıda yer alır. Bu kadar çok model klima olunca elbette müşterilerimizin kafası karışabiliyor.
 
Klima alırken gerekli desteği alırsanız eğer doğru tercih yapabilirsiniz. Bu klimaların kapasiteleri birbirinden farklı olacağı için küçük bir alana potansiyeli gereğinden büyük bir klima tercih etmeniz zararınıza olacaktır.

Sayfamızı Paylaşın